Seo Hizmetleri

SEO NEDİR?
SEO, kısaca web sitenizi ilgili aramalarda en üst sıraya çıkarmak için yapılan arama motoru optimizasyonudur. Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarının yüzlerce arama algoritmalarına göre web sitenizi optimize edip sonrasında dış SEO çalışması ile internetteki popülerliliğinizi artırarak belli anahtar kelimelerde ilk sıraya çıkmak için yapılan tüm çalışmalara SEO denir. SEO, firmanızın vermiş olduğu hizmeti tanıtmak veya satış yaptığınız ürünün satışını artırmak için kesinlikle ihtiyacınız olan web site optimizasyonudur.

Aslında SEO tüm arama motorları ve sosyal medya ağlarını bir arada içere bir hizmettir. Ancak özellikle ülkemizde Google arama motorunda üst sıralarda yer almaktan ibaret olmuştur. Ancak google kendi sayfasında hiç kimsenin size 1. sırayı garanti edemeyeceğini söylemektedir. Bu sebeple şu kadar para verin sizi 1. sıraya getirelim şeklinde söylemler tam inandırıcı değildir.

Seo da en önemli anahtar kelime doğallıktır. Doğallıktan uzak hile hurda yolları ile yapılan yükselmeler geçicidir ve süreli bir yasaklanmaya sebep olabilir. Değer verdiğiniz domaininiz bir anda çöp haline gelebilir.

Hem Seo hem de Sem de planlama, derinlemesine araştırma, analiz yapma aşamaları çok önemlidir. Mutlaka derinlemesine ve sektöre göre mevsimsel anahtar kelime araştırması yapılması gerekir.

SEO HİZMETİ ÇALIŞMA SÜRECİMİZ
Hazax Creative Ajans olarak yaptığımız tüm SEO çalışmalarında amacımız hedef anahtar kelimelerimizde en üst sırayı elde etmek ve elde ettiğimiz üst sıralamayı korumaktır. Bu amaçla öncelikle profesyonel SEO araçları ile site analizi yapıp eksiklikler ve hataları ortaya çıkarırız, sonrasında bu hata ve eksiklikleri gideririz. Site içinde içeriksel olarak SEO’ya uyumluluk testi yaparak tüm sabit sayfaları SEO uyumlu yaparız. Ayrıca varsa blog, haber, duyuru gibi güncel yazı ve makale alanları buralara gireceğimiz güncel yazıları SEO uyumlu yazarak site trafiğini artırırız. Son olarak site dışında yapacağımız tanıtım yazısı çalışmaları ile sitenin popülerliliğini artırarak hedef anahtar kelimelerde ilk sıraya gelmeye çalışırız.

SEO İncelemesi
SEO çalışması yaptığımız siteyi teknik açıdan hiçbir açığa yer bırakmaksızın inceleyip çalışmalarımıza başlarız.

İçerik İncelemesi
Sitenin tüm içeriğiniz A’dan Z’ye inceleyerek arama motorlarının algoritmalarına ne kadar uyumlu olduğunu test ederiz.

Rakip Analizi
Çalışma yaptığımız sektörde rakip sitelerin ne durumda olduğunu ve rakiplerin eksik ve üstün yanlarını analiz ederiz.

Sıralama Analizi
Firmamıza gelir sağlayacak hedef anahtar kelimeleri çıkararak sıralama analizini çıkararak güncel durum tespiti yaparız.

Kayıt İşlemleri
Analizlerden sonra henüz kaydı yapılmamış arama motorları, sosyal medya kanalları ve firma rehberlerine kayıtları yaparız.