İnsert Tasarımı

İnsert(İnsört) Basımı

İnsert basımı broşür ya da el ilanı sınıfına giren ve firmanızı geniş kitlelere ulaştırabilen reklam amaçlı yapılan bir matbaa hizmetidir. İnsert basımı olarakta adlandırılan bu hizmeti daha çok perakende olarak hizmet veren firmalar müşterileriyle sürekli iletişim halinde olma için yaptırırlar. Bu yöntem etkili bir promosyon ve reklam aracı olarak değerlendirilmelidir. Bu etkisi nedeniyle üreticilerin bile son zamanlarda rağbet ettiği insert baskısı, ucuz fiyatları ile etkili bir reklam olarak değerlendirilmektedir. İnsert fiyatları sağladığı faydalar gözetildiğinde küçük bir detay olarak kalmaktadır.

İnsertte olması gerekenler nelerdir?
Perakende olarak hizmet veren firmaların indirime girdiği dönemlerde insert basımı ihtiyaçları olmaktadır. Özellikle market insörtleri oldukça talep gören baskılardır. Uyguladıkları indirimleri kısa sürede müşterilerine duyurmak isteyen perakendecilere hızlı ve etkin bir fayda sağlamaktadır. Kısa sürede hazırlanan insertlerde etkili bir tasarım yapılmalı ve müşterilere indirimler ve kampanyalar yansıtılmalıdır. Müşterilere belli bir düzen halinde sunulan insert basımı genellikle haftalık veya on beş günlük periyotlarla düzenlenebilir.

İnsert nasıl uygulanmalıdır?
Baskısı yapılan insertler parlak kuşe kâğıda uygulanmaktadır. Müşterilerin ilgisini çekebilecek özellikler insert basımı yapılırken uygulanmaktadır. Kullanılan kuşe kâğıdın 90 ve 170 gr arasında olması gerekir. Müşterilerin haberi olması gereken indirimler ve kampanyalar insert baskısı üzerinde dikkat çekmelidir. İnsörtlerin basımı düzenli bir şekilde yapılarak, müşterilerle bir temas sağlanmalıdır.

İnsert tasarımı ve basımı nasıl yapılır?
Katalog çalışmasına göre, insert fiyatları daha ucuz ve maliyetleri daha düşük uygulamalardır. Bunlar firmaların markalaşma sürecinde en iyi yardımcılarıdır. İnsert baskısı 90 gr ile 170 gr arasında ince kuşe kâğıda yapılmaktadır. İnsörtler katlamalı olarak yapılabileceği gibi çok sayfalı olduğunda zımbalı şekilde tasarlanabilirler. Tasarım ve İnsört baskı aşamasında müşteriler buna kendileri onay verebilirler. İnsert baskısı arzu edilirse az sayıda ve özel tasarım şeklinde de hızlı bir şekilde basılabilmektedir. Dijital baskı makineleri bu konuda işlemleri hızlandırmakta ve insert baskıların çok kısa sürede hazırlanmasını sağlamaktadır.

İnsert basımı hangi amaçlara hizmet etmektedir?
İnsert basımı hızlı bir şekilde müşterilere ulaşma yoludur. Düzenli olarak müşterilere mağazaların uygulamakta olduğu indirimleri ve kampanyaları haber olarak duyuran bir özellikleri bulunmaktadır. Canlı renklerle basımı yapılan insertlerin faydası müşterinin öğrenmesi gereken tüm indirimleri bir arada görmesini sağlar. Canlı renkler kullanılan insörtler müşterilerin daha fazla dikkatini çekecektir. Etkili ve düzenli hazırlandıklarında faydalarını göreceksiniz.

Bizden fiyat almak için lütfen iletişime geçiniz.