Neden Reklam Vermeliyiz?

Reklam işletmenizin faaliyetlerini ve farkındalığınızı bulunduğunuz çevreye en kısa ve en etkili şekilde duyurma ve görüntüleme şeklidir. Reklam ticaretin olmazsa olmazıdır markalaşmanın tüm basamakları reklamdan geçer. Ticaretcilerimizin bazıları yanlış bir düşünceye kapılarak reklama harcanacak paranın hesabını yaparak reklam vermekten kaçınacak kadar yanlışa düşmektir maalesef.

Çünkü bir işletme eğer büyüme ve markalaşma yolunda ilerlemek istiyorsa mutlaka reklam vererek işletmeyi büyütmesi kaçınılmazdır bundan dolayı reklam bütçesini ana sermaye kadar önemli olduğunu vurguluyoruz. Reklam yaparak işletmenizin faaliyetlerinden ve her türlü farklılığınızı tüketicisine haberdar etmek için ulaşılan bir yoldur. Ayrıca bir başka bilenen yanlış ise ‘Reklamın kötüsü olmaz’ deyimidir. Oysa hayır reklamın kötüsü de olur. Nasıl mı? Hazırlanan reklam amatör bir tasarımla hazırlanıp sunulursa reklamın etkileneceği kitleye yanlış algı mesaj vererek işletmeye büyük zararlar verebilmektedir

Örneğin hazırlanmış veya sunulmuş reklamlardaki mesajlar netlik veya güvenilirlik vurgusu teşkil etmez ise izleyici çok detaycı bir algıyla bakarak reklama itibar etmeyerek olumsuz etkilenir. Öyleyse reklamda aldatmaca veya abartmaca vurgularının bulunması aksi etki ile karşılık bulmaktadır. Reklam kısa ve sade dilde anlaşılır bir görselle izleyicisine daha çabuk geçer. Bir işletmenin aynen aile hekimi gibi işletmeninde reklamcısı olmalı (Tabii ki profesyonel ve reklamcılık tecrübesine sahip reklam ajanslarından yararlanarak) Sebebine gelince, reklamcı bir işletmenin tüm müşteri kitlesini işletme sahibinden daha iyi tanımalı ve analiz etmeli işletmenin cirosunu iyi takip etmeli kampanya ürünlerine karar verecek kadar bilgi sahip olmalıdır. Tabii bütün bunları da işletmeyi yakından tanıyan ve takip eden bir reklam ajansı sayesinde gerçekleşir. Maalesef günümüzde de gerçek reklam ajanslarından uzak tabela firmaları veya promosyon firmalarının reklam ajansı görev ve yetkilerini üstlendiği bir günde daha seçici ve daha ehil firmalar ile çalışmak işletmenizin yararına olacağını bildirmenizde fayda görüyoruz.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*